• Bateria para Sony CCD-SC5 / E CCD-SC55 CCD-SC55E 8800mAh - Substituição da bateria
Camera / Camcorder Bateria para Sony CCD-SC5 / E CCD-SC55 CCD-SC55E 8800mAh.
Especificações
Voltagem
7.4V
Battery cells
18650/LGD*6
Capacidade
≥8800mAh(0.2C discharge)
Charge current
Standard Charge:0.2C(1320mA)
Quick Charge:3300mA
Charging method
1320mA charge to 8.4V,then 8.4V ≤0.01C (CC-CV)
Charge time
Standard charge:6-8 hours
Quick charge:3 hours
Bigger current
3.3A
Bigger discharge
6.6A (The discharge time cannot exceed more One hour)
USB current
1.5A
DC out
6-8.4V
USB output
5~5.5V
Working temperature
charge:0℃~45℃
discharger:-10℃~50℃
Storage temperature
-20℃~+50℃