• Bateria para Sony CCD-TRV66 CCD-TRV66E CCD-TRV66K 8800mAh - Substituição da bateria
Camera / Camcorder Bateria para Sony CCD-TRV66 CCD-TRV66E CCD-TRV66K 8800mAh.
Especificações
Voltagem
7.4V
Charge current
Standard Charge:0.2C(1320mA)
Quick Charge:3300mA
Charging method
1320mA charge to 8.4V,then 8.4V ≤0.01C (CC-CV)
Bigger current
3.3A
Bigger discharge
6.6A (The discharge time cannot exceed more One hour)
USB current
1.5A
USB output
5~5.5V
Working temperature
charge:0℃~45℃
discharger:-10℃~50℃
Storage temperature
-20℃~+50℃